Garanti Koşulları

 • Teslimat

  parcaplus.com internet dışında başka bir mecrayla satış yapmaz. Telefonla, faksla sipariş alınmaz. Bu tür siparişler geçersizdir.

  Teslimat sipariş sayfasında müşterinin seçtiği teslimat kurallarıyla yapılır. Eğer müşteri kargo ile teslimatı seçtiyse ilgili kargo şirketinin kargoculuk kuralları aynen geçerlidir. Eğer kurye ile teslimatı seçti ise ilgili kurye şirketinin teslimat kuralları aynen geçerlidir.

 • Arızalı Mallar Ve Siparişten Vazgeçme

  parcaplus'ten alınan tüm parçalar ibraz edildiği takdirde siparişin sevk edildiği tarihten itibaren 7 gün içinde eski şekil ve paketi bozulmamak kaydı ile ve iade nakliye bedelleri müşteriye ait olmak üzere iade edilebilir.

  İade ve siparişten vazgeçmenin temel kuralı ürünlerin orijinal ambalajlarının kesinlikle ve hiçbir surette bozulmamış olması ve ürünün faturasının ibraz edilme gerekliliğidir. parcaplus.com ürünleri orijinal ambalajlarını bozmayacak bir dış ambalajla kaplayarak gönderir. İade ve vazgeçmelerde müşteri ürünün orijinal ambalajının korunması hususunda sorumludur. (Ürünün ambalajı üzerine yapıştırılan kargo kağıtları, ekstra bant vs iade şartlarını ortadan kaldırır.)

  İadeye konu olma ihtimaline karşın müşteriler, ürünlerin kendilerine ulaştığı şekliyle ambalaja zarar vermeyecek şekilde katlı yerlerinden açmalıdır.

  Faturası ibraz edilmeyen ürün iade alınmaz. Eğer fatura bir ticari şirket adına düzenlenmişse iade faturası kesilmelidir.

  Tüm iade işlemleri için musterihizmetleri@parcaplus.com adresine email yoluyla bilgi verilmelidir.

 • Garanti kapsamında bozulan ürünler

  Ürünün garantisini, ürünün üreticesi verir; parcaplus.com sadece aracılık yapar.

  Garanti kapsamında bozulan ürünlerin garanti kağıdı ürünün faturasıdır. Faturasız ürünler garanti kapsamına alınamamaktadır.

  parcaplus.com'dan aldığınız bir ürün garanti süresi içinde; satılan parçadan dolayı bozulur ise parça nakliye bedelleri parcaplus'a ait olmak üzere geri alınır. Yerine müşteri isteğine göre aynı üründen verilir ya da parçanın ücreti aynen müşteriye iade edilir. parcaplus oluşan problemin satılan parçadan dolayı meydana geldiğini tesbit için süre talep edebilir. Bu süre 10 işgününü geçemez. Problemin parçadan dolayı meydana geldiğinin tesbitinden sonra para iadesi için parcaplus.com müşteriden süre talep edebilir. Bu süre 10 işgününü geçemez. Parçanın yanlış kullanımı ya da parçanın kullanıldığı aparat, asemble ya da aracın objektif özelliklerinin dışında kullanımlar garanti kapsamı dışındadır.

  Garanti süresi malın parcaplus depolarından çıktığı tarihte başlar.

 • Genel Kurallar

  Müşteri yanlış ürün sipariş ettiğini ya da kendisine yanlış ürün verildiğini parça kendisine ulaştıktan 7 gün sonraya kadar parcaplus'e bildirmek zorundadır. Aksi halde parça kabul edilmiş sayılır.

  Malın iadesi ve garanti süresiyle ilgili malın tedarikçisinin ya da üreticinin garanti belgesinde yazan şartlar olumlu ya da olumsuz buradaki şartları fesh eder.

 • Ödeme Ve Ödeme Problemleri

  Malın fiyatı müşterinin malı satın aldığı gün sabitlenir. Bu günden sonra oluşacak kur farkları ya da fiyat artırımları müşteriyi bağlamaz. İade söz konusu olduğunda siparişe konu olan fatura tutarı iade sırasında baz alınır.

  Herhangi bir sebepten ötürü müşteriden fazla para tahsil edilirse, sipariş bedelinden fazlası müşteriye, müşterinin bu durumu parcaplus.com'a ibrazından sonra 3 işgünü içinde iade edilir.

  Havale ile satın almalarda sipariş toplam tutarın hesaplarımıza geçtiği tarihte başlar. Havaleye konu olan tüm masraflar müşteriye aittir. Eksik ödeme eksik sipariş anlamına gelmez; siparişin tüm tutarı havale edilmek zorundadır. Aksi takdirde "gönderilen kadar mal" sevkiyatı söz konusu değildir.

  Kredi kartı ile ödemelerde, parcaplus.com ödemenin gerçekleştiği bankanın sebep olduğu sorunların çözümünde müşterilerine azami destek verir. Bununla birlikte provizyon iptali, ücret iadesi vs gibi konularda parcaplus.com'un üzerine düşeni yerine getirmesiyle birlikte, banka prosedürlerinin muhatabı müşterinin kendisidir.

 • Diğer Problemler

  parcaplus.com Tüketici Yasasına aykırı olmayan bu koşullar arasında bulunmayan şartlarda Tüketici Yasasını hakem kabul eder.

 • İademi hangi adrese göndereceğim?

  Fatura üzerinde yazan adrese gönderiniz.