İade Koşulları

Müşteri ve mağazayı buluşturan bir platform olan yarenotmarket.com iade işlemlerinizi 14 iş günü içinde anlaşmalı kargo aracılığı ile yapmanız gerekmektedir. diğer kargo firmalarıyla gönderilen ürünlerin kargo ücreti göndericiye aittir. Aksi takdirde iadeniz kabul edilmeyecektir. İade süresi dolan faturasız, etiketsiz, kullanılmış tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş ya da hasar görmüş ürünlerin iade ve değişimi kabul edilmeyecek, size karşı ödemeli olarak geri gönderilecektir.İadeniz parcaplus.com ilgili birimleri tarafından incelendikten sonra sizlere dönüş yapılarak süreç başlayacaktır. İadeniz onaylandığında ürün ücreti ,irtibat numaranızdan sizlere ulaşıldığı taktirde en geç 3 gün içerisinde iade edilir. Ayrıntılı E-mail ile bilgi talep tdebilirsiniz. parcaplus.com,sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

parcaplus.com.tr iade ve değişim koşulları 14 gün içerisinde olup aşağıdaki maddeleri sağlamış olmasıyla süreç başlıyacaktır.

  • Değiştirmek için talep ettiğiniz ürünün satın alındığı gibi kusursuz, eksiksiz ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

  • Motor yağları ve benzeri sıvı ürünlerin iadesi durumunda ürünlerin kapakları açılmamış olması gerekmektedir.

  • Değiştirmek istediğiniz ürünün kutusu ve ambalajı gönderildiği gibi hatasız olması gerekmektedir.

  • Satış faturasının aslı olmadan değişim işlemi yapılamaz.

  • Faturanızın firma adına kesilmesi durumunda, ürün değişimi için iade faturası gerekmektedir.

  • Ödediğiniz bedelin, ileriki alış verişlerinizde kullanılabileceğiniz şekilde düzenlemesi yapılacaktır.

4822 sayılı kanunla, değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması hakkındaki kanunda mağazadan yapılan alışverişlerde koşulsuz iade yoktur. Mesafeli satış çeşidi olan telefon ve internet kanalı ile yapılan satışlarda ise 7 gün içinde cayma hakkı tüketiciye kanunla verilmektedir.Mesafeli satışta cayma hakkının kullanılabilmesi Tüketicinin Korunması hakkındaki kanunda belirtilen koşulların oluşması gerekir.eparca.com.tr gerekli gördüğü durumlarda ayıplı olmadığı halde değiştirilmek istenen ve mağazadan satın alınan ürünlerde değişim yapmama hakkını saklı tutar.

İade edilecek ürün kullanılmış veya hasar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmez. İade edilecek ürünün, 14 gün içerisinde teslim alındığı şekilde, standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.İade edilecek ürünün faturası iade işlemi için ürünün faturasının gönderilmesi gerekmektedir.İade etmek istediğiniz ürünün faturası şirket adına ise, geri iade ederken şirketinin düzenlemiş olduğu faturası ile birlikte göndermesi gerekmektedir. İade faturası kesilmesi gerekmektedir.İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise anlaşmalı kargomuz ile gönderildiği takdirde, kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır.Alıcının yanlış ürün alması, değişim istemesi veya keyfi iadelerde kargo ücreti alıcıya aittir.Kalite Güvence departmanımıza gelen ürünlerin, iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Birden fazla ürün satın alınması ve birden fazla ürün iade edilmesi durumunda eğer iskontolu uygulandıysa iskontolu ürün adedine bölünür. İade ettiğiniz ürünlerin iskontolu tutarları düşülerek iade hesabınıza yansır.

İADE EDİLECEK ÜRÜNÜN GÖNDERİLMESİ

İade edilecek ürün sadece anlaşmalı olduğumuz anlaşmalı kargomuz ile teslim alınabilir. Bunun dışında herhangi bir kargo şirketiyle elimize ulaşan ürünlerin iadesi ve ulaşım bedeli kabul edilmeyecektir.Genel iade şartları aşağıdaki gibidir ;

İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da anlaşmalı kargolar ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.

SİPARİŞ İPTALİ

Değerli müşterilerimiz yanlış verdiğiniz veya vazgeçtiğiniz siparişlerinizi iptal ettirebilirsiniz. İptal ettirme işleminin hızlı bir şekilde gerçekleşmesi için lütfen iletişim kısmındaki telefon numaramızı kullanarak irtibata geçiniz. Mail ile irtibatlarda gecikmeler yaşanabilir. İptal işlemlerinde ürün kargoya verilmemişse ücretin tamamı işlemi gerçekleştirdiğiniz yöntemle iade edilir. Ürün kargoya verilmişse kargo ücreti veya ücretleri kesilerek iadesi yapılır.